• Image 1 Caption
  • Image 2 Caption
  • Image 3 Caption

POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła to urządzenie wykorzystujące energię cieplną zgromadzoną w naturalnych elementach planety ziemi. Są to: zbiorniki i cieki wodne, stawy, studnie, rzeki. Powietrze atmosfera ziemska, sama ziemia t.j. ciepło zgromadzone w skorupie ziemskiej.

Nazywamy to dolnym źródłem energii pompy. Ciepło to jest pozyskiwane systemem sond wodnych, gruntowych /poziomych lub pionowych/ albo wentylatorem-powietrze. Pompa ciepła pobierając tę zgromadzoną w dolnym żródle energię przetwarza na energię cieplną-grzewczą. Jej atrakcja polega na tym, że zużywając 1 kW mocy dostarcza energię od 3.0 do 4.5 kW mocy, czyli 3 do 4 razy więcej.
Współczesne pompy ciepła są urządzeniami niezawodnymi, potrafią dostarczyć medium podgrzane do temperatury 50-65 st.C i są przystosowane do współpracy z wszelkimi źródłami produkcji ciepła i zimna  /piece gazowe i inne, systemy solarne, klimatyzacje/.

Schemat - pompy ciepłaProdukcją pomp ciepła zajmują się wyspecjalizowane firmy, a także obecnie większość markowych producentów kotłów i solarów.
Firma Elektro-Rozruch instaluje pompy ciepła wszelkich producentów a w szczególności tych, których montujemy piece C.O. t.j. BUDERUS, VAILLANT, SAUNIER –DUVAL. Również reprezentowany przez nas producent solarów Firma HEWALEX posiada w swojej ofercie pompy ciepła, które oferujemy.
Pompa ciepła najlepiej służy ogrzewaniu obiektu zimą. Jej instalacja jest szczególnie korzystna tam gdzie mamy prąd ,a nie mamy np. gazu, no i musimy mieć dostępną powierzchnię działki taką jak powierzchnia domu / dla zainstalowania dolnego żródła-poziomego. W warunkach polskich jest to jednak droga inwestycja, mimo iż od czasu jej wprowadzania na rynek t.j. od r.1995 cena pompy i jej instalacji zmalała prawie 3 krotnie. Dzisiaj instalacja pompy ciepła w domu jednorodzinnym o powierzchni ok. 150 m2 to wydatek rzędu 55.000 zł z dolnym źródłem ziemnym-poziomym.  Jak nie mamy działki to możemy zainstalować dolne źródło pionowe, ale koszt wzrośnie o co najmniej 25.000 zł.
Znacznie tańsze w instalacji są pompy ciepła powietrze-powietrze, nie wymagają powierzchni działki, są jak duża lodówka umieszczona na zewnątrz budynku i takie również oferujemy.

 
Joomla SEO by AceSEF